בניית אתרים

בניית אתרים – המומחיות החשובה בתקופתנו

הצלחה עסקית בת זמננו כבר אינה פונקציה של החזקת משרד עם עשרות עובדים, קלסרים, מכשירי פקסימיליה, טלפונים ומחשבים. היא גם לא תלויה בפרסום בעיתון, ברדיו ובטלוויזיה, או בתליית שלטי חוצות במיקומים אסטרטגיים. יותר מכול, התשובה לשאלה האם עסק חדש יקום או ייפול תלויה במידה בה הצליח לשווק את עצמו כראוי באינטרנט ובמדיה החברתית. אין לזלזל בחשיבות השימוש בפייסבוק, בלינקדאין ובאינסטגרם להתפתחותם של עסקים. אולם התשתית גם לתכנים המופצים ברשתות החברתיות הייתה ונותרה אתרי האינטרנט עצמם, שבנוסף להיותם הבסיס לפרסום ב-Web 2.0, מהווים גם את מושא החיפושים בגוגל שמביא לעסקים חלק ניכר, אם לא את רוב, לקוחותיהם הפוטנציאליים. לפיכך קשה להפריז בחשיבותה של בניית אתרים נכונה, שתאפשר לעסק להציג ולהפיץ את המידע שהוא מעוניין לקדם באופן נוח, ברור ואטרקטיבי, ימשוך גולשים לאתר ויניע אותם לפעולה הרצויה (רכישת מוצר, השארת פרטים, יצירת קשר, הרשמה לניוזלטר ועוד). מהי, אם כן, האמנות של בניית אתרים באינטרנט ועל מה היא מתבססת?

בניית אתרים (הקרויה גם פיתוח אתרים ובלעז Web Development) היא מקצוע שהעוסקים בו מתמחים בתכנון, אפיון, עיצוב ובנייה טכנית של אתרי אינטרנט. מקצוע זה קשור באופן הדוק למקצועות אחרים הכרוכים בפיתוח אתרי אינטרנט, כגון עיצוב אתרים (Web Design) וקידום אתרים (SEO). ניתן לבנות את האתר על ידי קוד, כלומר, בתכנות ממש, או באמצעות שימוש במערכות ניהול תוכן המפשטות מאוד את התהליך עבור בונה האתר ומאפשרות לו ליצור אתר אינטרנט גם ללא ידע מקצועי בשפות תכנות כאלו או אחרות. בין מערכות ניהול התוכן הנפוצות ביותר ניתן למנות את וורדפרס, ויקס ודרופל.

בניית אתרים מתחילה באפיון מילולי של האתר הרצוי, המהווה תרשים מסודר של התהליכים, הפעולות, סוגי התוכן והמבנה הכללי שאמורים להרכיב את האתר. לאחר מכן יש ליצור סקיצה עיצובית שתתווה את קווי המתאר לשפה הוויזואלית של האתר ותספק הצצה לאופן שבו ייראה בעתיד לגולשים שיבקרו בו לאחר עלייתו לאוויר. לאחר מכן מגיע שלב בניית האתר עצמו, בין אם על ידי מתכנת ובין אם על ידי מי שיסתייע כאמור באחת ממערכות ניהול התוכן, חלקן חינמיות וחלקן בתשלום.  לאחר מכן יש לבצע בדיקות ו-QA לאיתור שגיאות, ורק אז ניתן להשיק את האתר ממש ולהעלותו לרשת האינטרנט.

בניית אתרים היא רק נקודת המוצא לפרויקט המתמשך של קידום ושיפור האתר שלכם – אז קדימה, לעבודה!

תגובה אחת בנושא “בניית אתרים”

  1. אם אתם רוצים לברר על שירותי חסויות טלוויזיה, אני ממליצה לכם לפנות
    אל חברת צ'ילי פרסום, חברה מיומנת במתן שירותי פרסום יעילים מאוד
    למגוון חברות ועסקים המבקשים לקבל חשיפה ופרסום יעיל יותר.
    ההחלטה הטובה ביותר שתוכלו לעשות כדי לקדם היטב את העסק
    שלכם וביעילות. כנסו לקישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.